Biz Kimiz?

Hakkımızda

Asya Halı İsmini Nereden Aldı ?

_ 1980'lerde Eskişehir'de halıcılığa başlayan Mulla, Salih, Şaban Şahbaz kardeşler 1984 yılında Odunpazarı'nda 40 m2 'lik bir halı mağazası açmaya karar verdiler. Bu açtıkları halı mağazasına isim bulmaya çalışırken halı tarihçesine baktıklarında dünyada halının Türklere ait bir halk sanatı olarak bilindiğini gördüler. Dünyada bulunan ilk halı Orta Asya da pazırık da bulunmuştur ve bugün Rusya'nın Hermitaj Müzesi'nde yer almaktadır. Bunun üzerine Şahbaz Kardeşler, kökenlerinden aldıkları güçle, kuracakları bu halı mağazasına 'Asya' ismini vermeye karar verdiler.'Asya halı' 10 yıl gibi kısa bir sürede markalaştı ve 1994 yılı itibariyle şirketleşerek büyümeye devam etti.
_ Asya halı bu gün bünyesinde bir evin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve onu dizayn edebilecek bir altyapıya sahip 4 şirketle yaklaşık 25 vilayete toptan halı dağıtım merkezi konumundadır. Bursa ve Ankara'da kendisine ait Bölge Müdürlükleri ve Depoları bulunmaktadır. Eskişehir'de de perakende açığında lider bir işletmedir.

Asya Halı A.Ş.- Asyün Halı

Orta asyadan, üzerinde yaşadığımız topraklara getirilen halı; aynı zamanda atalarımızın dünyaya armağan ettikleri bir Türk halk sanatıdır.
_ Kendi ailemiz yüzyıllardan beri halı dokumaktadır. Bizler çocukluğumuzu halı tezgahları arasında geçirdik, halının tozunu yuttuk. Halının kalitesini, renklerini yüzyıllardan beri yaşıyor ve yaşatıyoruz.
_ 1984 yılında ASYA HALI ismi ile ticarete başladığımızda halıcılık bizim için ata yadigari bir meslekti. 2005 yılında kendi markamız ASYÜN HALI'yı üretmeye başladığımızda Türk halkının halı konusunda deneyimli, bilgili ve kültürlü olduğunu biliyorduk ve bizlerden neler beklediğinin farkındaydık.
_ Bu inançla ve sizlerden aldığımızla güçle bu gün de ASYÜN HALI Koleksiyonları yüzlerce tasarımcının birikimleri ile yerel kültüre önem verilerek özel tasarlanıyor.
_ Uzun yıllardır bir evin tüm ihtiyaçlarını karşılayan kurumlarımız sayesinde edindiğimiz tecrübeyle 'gelecekteki modayı' şimdiden tahmin ediyor ve ona göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her bütçeye, her ihtiyaca, her zevke ve her mekana uyum sağlayacak şekilde halı üretiyoruz.
_ Halıda yenilik dünyanın neresinde olursa olsun ASYÜN HALI ile size ulaştırılacaktır...

Kalitelerimiz

work-1

İçerik

Asyün Acacia Serisi

work-1

İçerik

Asyün Afgan Serisi

work-1

İçerik

Asyün Avrasya Serisi

work-1

İçerik

Asyün Collega Serisi

work-1

İçerik

Asyün Damask Serisi

work-1

İçerik

Asyün Ebruli Serisi

work-1

İçerik

Asyün Eliş Serisi

work-1

İçerik

Asyün Eskişehir Serisi

work-1

İçerik

Asyün Frigya Serisi

work-1

İçerik

Asyün Jevel Serisi

work-1

İçerik

Asyün Klasik Serisi

work-1

İçerik

Asyün Kraliçe Serisi

work-1

İçerik

Asyün Lyla Serisi

work-1

İçerik

Asyün Marvin Serisi

work-1

İçerik

Asyün Patchwork Serisi

work-1

İçerik

Asyün Porsuk Serisi

work-1

İçerik

Asyün Queen Serisi

work-1

İçerik

Asyün Rosemary Serisi

work-1

İçerik

Asyün Sedef Serisi

work-1

İçerik

Asyün Sultanof Serisi

Yaratıcı Fikirleriniz İle Bize Yardımcı Olabilirsiniz

Bize Ulaşın

Fikirleriniz İçin

Bize Ulaşın

Temasa Geçin


İletişim Bilgileri

Arifiye Mah. Mustafa Kemal Atatürk Cad.

No: 54-56 Odunoazarı / Eskişehir

+90 222 220 16 80

Fax: +90 222 231 16 53

info@asyahali.com

08:30-20:00


Sosyal Ağlarımız

+90 222 220 16 80

info@asyahali.com

Odunpazarı, Eskişehir
Türkiye